top of page
  • Yazarın fotoğrafıDr. Cansel Köse Gürer

NEM AŞISI NE İŞE YARAR?


Mevsim değişiklikleri, cilt tipi, hava durumu, sigara ve yaş gibi etkenlere bağlı olarak cildimizin nem ihtiyacı zaman zaman artmaktadır. Özellikle kadınlarda menapoz döneminde cilt kuruluğu giderek artar. Dışarıdan sürülen kremler, losyonlar ve serumlar yeterli gelmemeye başlar. Nem aşıları işte bu ihtiyacı karşılamak üzere hazırlanmış özel serumlardır ve uygulama sonrası ciltte nem, ışıltı, parlaklık ve gerginlik elde edilir.
Nem aşısı nedir?

Nem aşılarındaki temel madde “hyaluronik asit”tir. Deride doğal olarak bulunan ve deriye nem veren maddedir. Su tutucu etkisi sayesinde derinin nemli kalmasını sağlar.

Genellikle saf hyaluronik asit şeklinde bazen de yarı çapraz bağlı olarak preparatlarda bulunur. Ayrıca etkinliği artımak için yararlı aminoasitler, büyüme faktörleri, antioksidan maddeler ve vitaminler eklenmiştir.


Nem aşısı nasıl uygulanır?

Nem aşısı uygulaması enjektör yardımı ile planlanan alana deri altı ve içerisine uygulanır. İşlem kolay ve konforludur.

Öncesinde anestetik kremler sürülebilir.


Nem aşısının etkisi ne zaman ortaya çıkar?

Nem aşısı uygulandıktan yaklaşık 10-15 gün içerisinde ciltte aydınlanma, parlama, gerginlik başlar. Deri daha sağlıklı ve genç görünür.


Nem aşısı kaç kez uygulanmalıdır?

Nem aşısı kişinin ihtiyacına göre 2-4 hafta aralarla gene kişinin ihtiyacına göre tekrarlayan seanslarla yapılır.


Nem aşısı ne kadar süre etkilidir?

Nem aşısının etkinlik süresi kişinin cilt durumu, yaşı ve çevresel etkenlere göre değişmektedir. 4-6 ay arası etki devam eder. Kişi eğer menapoz döneminde ise 3 ayda bir yaptırılması faydalı olacaktır.


Nem aşısı hangi bölgelere uygulanır?

Öncelikle nem ihtiyacı olan bölgelere uygulanır. Yüz, göz çevresi, boyun, el üzeri, gıdı ve dekolte bölgelerinde nem aşısı yapılabilir.


Nem aşısından sonra nelere dikkat edilmelidir?

Nem aşısı uygulaması sonrası kişinin yapılan bölgeyi temiz tutmak dışında bir şey yapmasına gerek yoktur. Ertesi gün kişi makyaj gibi diğer günlük rutinlerine dönebilir.

176 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page